Jaki płaszcz wybrać na jesień?

Płaszcz podczas jesieni spełnia funkcję odzienia wierzchniego, a więc powinien cechować się dobrym ociepleniem, a także atrakcyjnym wyglądem. Warto dobrać go także do naszego typu sylwetki, o czym pisaliśmy w poprzednich artykułach. Tym razem, chcielibyśmy wyjaśnić na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru płaszczy na tegoroczną jesień. Wszystko zgodnie z najważniejszymi zasadami, panującą modą oraz najnowszymi trendami.

Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru płaszcza to:

  • Materiał oraz kolor
  • Fason płaszcza, krój, oraz szycie
  • Właściwy rozmiar dobrany do naszej sylwetki
  • Ocieplenie i termoizolacja
  • Dodatkowe detale, takie jak kieszenie, kołnierz, guziki czy zapięcia

Za pomocą powyższych kryteriów, możemy wybrać idealny płaszcz, w którym będziemy dobrze wyglądać i czuć się komfortowo.

Wybór płaszcza krok po kroku

Zacznijmy od materiału. Najczęściej wełna jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia dobrą termoizolację, a także świetnie się prezentuje. Wymaga jednak specjalnej pielęgnacji, o czym możecie przeczytać w naszych poprzednich artykułach. Warto jednak zdecydować się na ten materiał, ponieważ jest uznawany za jeden z najlepszych do wykorzystania w płaszczach jesiennych oraz zimowych.


Kolejnym etapem wyboru jest kolor. Tutaj dużo zależy od naszego gustu i preferencji, a także panujących obecnie najnowszych krzyków mody. W tym roku popularność zyskują płaszcze zawierające wzory, na przykład kratę, jednak nie oznacza to rezygnowania z bardziej klasycznych, stonowanych kolorów. Na uwagę na pewno zasługuje kolor beżowy.


W kwestii rozmiaru ważne jest przede wszystkim to, abyśmy dobrze się w nim czuli. Zależnie od modelu, może być bardziej przyległy i dopasowany, lub wręcz przeciwnie – oversizeowy. Wybierając płaszcz na jesień, warto pamiętać, że często może być łączony z innymi elementami garderoby umieszczonej pod nim, dlatego należy zachować pewien zapas miejsca na koszulkę lub golf.


Podstawową funkcją płaszcza podczas pory jesienno-zimowej jest oczywiście zapewnienie ciepła. Dlatego tak ważna jest właściwa termoizolacja i ocieplenie. Dla przykładu, w płaszczach marki Huna, stosowana jest ocieplina poliestrowa silikonowana, która pozwala zachować bardzo dobrą izolację termiczną przy mniejszej grubości. Ponadto, płaszcze polskiej marki Huna zachowują przy tym naturalne, ładne kształty, gdyż nie są zniekształcane przez watolinę. Pozwala to połączyć walory estetyczne i praktyczne, ponieważ płaszcz zapewnia ciepło oraz atrakcyjny wygląd.


Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę, są elementy dodatkowe i detale takie jak kieszenie, kołnierz, ilość guzików czy chociażby rodzaj zapięcia. W płaszczach jesienno-zimowych, które często są zapinane z uwagi na temperaturę, walory estetyczne guzików zyskują dodatkowe znaczenie, a kieszenie powinny być praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Dodatkowe rady i wskazówki przy wyborze płaszcza jesiennego

Oprócz samej specyfikacji płaszcza, zależnej od jego rodzaju oraz konkretnego modelu, warto zwrócić także uwagę na kwestie takie jak miejsce zakupu płaszcza, czy chociażby opinie innych o wybranym produkcie. Stworzyliśmy sklep PolskiePłaszcze.pl, aby zapewnić duży wybór i 100% komfortu podczas robienia zakupów w internecie. Umożliwiamy dokładne poznanie produktu, dzięki szczegółowym opisom, a także poleganie na opinii naszych dotychczasowych klientek.